• 005.jpg
  • 004.jpg
  • 003.jpg
  • 001.jpg
  • 002.jpg
  • 006.jpg

 Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne

Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW

tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii),
parafia@kalwaria-wasosz.pl 
NIP 574 179 55 44, REGON 040046850, Numer konta 72 8259 0004 2001 0000 1270 0001
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej.

I Ty możesz włączyć się we wszelkie prace związane z naszym Sanktuarium! Więcej informacji: Aktualności

Jak co roku, w kolejną rocznice śmierci ks. K. Jeziorowskiego, spotyka się tu Rycerstwo naszej Archidiecezji. W tym wyjątkowym dniu, gościliśmy Rycerzy Niepokalanej z Częstochowy z ks. D. Krzyszkowskim, z Kłomnic, Kamieńska, z Radomska, Bełchatowa i z Łaz, miejscowości rodzinnej zmarłego proboszcza. Spotkanie to liczyło ponad 100 osób.

 

Była modlitwa przy grobie, kwiaty i znicze, a także Droga Krzyżowa, którą poprowadził ks. Damian Krzyszkowski, wikary z Parafii św. Maksymiliana z Częstochowy. Przed Mszą św. odprawione zostało nabożeństwo czerwcowe przez naszego proboszcza ks. Tomasza Gila.

O godz. 17.00 rozpoczęła się Msza św. w intencji ks. Krzysztofa, którą zamówiła Bożena Kasprzyk, była prezes Rycerstwa Niepokalanej z Częstochowy, a druga intencja za nasze Koła Różańcowe, z racji pierwszej soboty miesiąca. Do Sanktuarium uroczyście wkroczyły cztery poczty sztandarowe i chór rozpoczął śpiew na wejście - hymn rycerstwa.

Eucharystii przewodniczył Asystent Kościelny Rycerstwa Niepokalanej ks. Wojciech Radoliński, w koncelebrze z ks. D. Krzyszkowskim.

Na koniec proboszcz T. Gil zaprosił zebranych do ucałowania Relikwii św. Felicyty i Perpetuły, które znajdują się w naszym Sanktuarium za ołtarzem, a także zachęcił do wejścia po schodkach do komnat Matki Bożej Wąsoskiej. Po uczcie duchowej, Proboszcz z radością zaprosił wszystkich na poczęstunek, który odbył się na salce obok plebanii. Nasze parafianki jak zwykle upiekły ciasto z dużą ilością „M”- jak mawiał ks. Krzysztof. Rozmów i gorących uścisków nie było końca. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy wszystkich za rok na wspólną modlitwę przy grobie naszego zmarłego proboszcza.

 

 

Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne
Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW
tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii)
parafia@kalwaria-wasosz.pl