• 003.jpg
  • 004.jpg
  • 002.jpg
  • 005.jpg
  • 006.jpg
  • 001.jpg

 Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne

Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW

tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii),
parafia@kalwaria-wasosz.pl 
NIP 574 179 55 44, REGON 040046850, Numer konta 72 8259 0004 2001 0000 1270 0001
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej.

I Ty możesz włączyć się we wszelkie prace związane z naszym Sanktuarium! Więcej informacji: Aktualności

Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej

Niepokalanów 28 - 29 lipca 2018 r.

 

Do Niepokalanowa z naszej parafii pojechało sześć osób. Dołączyliśmy do Rycerek z Częstochowy i Kłomnic.

Z Wąsosza wyjechaliśmy około godz. 12.00 wcześniej wszyscy zapaliliśmy znicz imieninowy na grobie ks. Krzysztofa Jeziorowskiego i odmówiliśmy wspólnie modlitwę za zmarłych, którą poprowadził ks. Damian Krzeszkowski - wikary z Parafii św. Maksymiliana z Częstochowy. Przy grobie zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Na miejsce dotarliśmy na godz. 16.00, część osób udała się do Sali św. Bonawentury na film „Dwie korony”, a reszta pojechała zakwaterować się do Niepokalanowa – Lasku.

 

O godz. 18.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. w Bazylice, której przewodniczył O. Grzegorz M. Szymanik OFMConv, Asystent Narodowy MI.

Po Eucharystii udaliśmy się na kolację do Lasku, o godz. 21.00 w kaplicy odśpiewaliśmy Apel, a rozważania apelowe poprowadził ks. Damian z Częstochowy.

Około godz. 22.30 udaliśmy się pieszo do Bazyliki na Eucharystię (o godz.24.00), której przewodniczył O. S. Piętka OFMConv, Prezes Narodowy MI. Ks. Damian i nasza wspólnota modliła się w intencji zmarłego ks. Krzysztofa Jeziorowskiego.

Po Eucharystii około godz. 1.30 odprawiliśmy Drogę Krzyżową wokół Bazyliki, rozważania przygotowało MI z Kielc, a przewodniczył O.Piotr M. Lenart OFMConv. Po modlitwie Drogi Krzyżowej weszliśmy do Bazyliki i posługujący nam O. Piotr M. Lenart wystawił Najświętszy Sakrament i rozpoczął się Różaniec Św. - Tajemnice Bolesne modlitwy różańcowej poprowadziły Rycerki z Częstochowy i Kłomnic. MI z Wąsosza miało zaszczyt poprowadzić Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 3.00 Po tych modlitwach wróciliśmy znowu pieszo do Lasku około godz. 4.00 by trochę odpocząć. O godz. 7.00 było już śniadanie, a o godz. 8.00 odśpiewaliśmy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w Kaplicy.

Około godz. 10.00 udaliśmy się naszym samochodem na uroczystą Mszę św., która odprawiona została na ołtarzu polowym za Bazyliką o godz. 11.30. Przewodniczył jej J. E. O. Bp. Edward Kawa OFMConv ze Lwowa, przy ołtarzu zajęły miejsce poczty sztandarowe. Na zakończenie wszyscy odmówiliśmy Akt oddania się Niepokalanej i z wielkim entuzjazmem odśpiewaliśmy hymn Rycerstwa.

Było bardzo uroczyście z całej Polski przyjechali wielbiciele NMP, by wspólnie modlić się właśnie w tym miejscu, gdzie powstaje ósma z kolei Kaplica Wieczystej Adoracji, gdzie trwają modlitwy o pokój na świecie. Po Eucharystii wróciliśmy do Lasku na obiad, o 15.00 w Kaplicy odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego

Po Koronce były wspólna kawa i pyszne ciasto, a na koniec pobytu niespodzianka – zdjęcie z bp ze Lwowa, w strugach deszczu wyjeżdżaliśmy z Niepokalanowa.

Bardzo zmęczeni, ale radośni śpiewaliśmy patriotyczne pieśni. Ubogaceni wróciliśmy do domu około godz. 19.00.

Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne
Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW
tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii)
parafia@kalwaria-wasosz.pl