• 001.jpg
  • 002.jpg
  • 006.jpg
  • 003.jpg
  • 004.jpg
  • 005.jpg

Relikwie

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne

Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW

tel. 504 312 302 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii),
parafia@kalwaria-wasosz.pl 
NIP 574 179 55 44, REGON 040046850, Numer konta 72 8259 0004 2001 0000 1270 0001
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej. W soboty w godz. 800 - 900.

I Ty możesz włączyć się we wszelkie prace związane z naszym Sanktuarium! Więcej informacji: Aktualności

Spotkanie Modlitewne Rycerstwa Niepokalanej Archidiecezji Częstochowskiej
przy grobie Ks. Krzysztofa Jeziorowskiego, 02.06.2018 r.

Przyspieszony jubileusz 10-lecia założenia Rycerstwa Niepokalanej w Wąsoszu Górnym

Jak co roku, w kolejną rocznice śmierci ks. K. Jeziorowskiego, spotyka się tu Rycerstwo naszej Archidiecezji. Ta rocznica była wyjątkowa ponieważ parafianie i obecny proboszcz, ks. T. Gil przygotowali dla przybyłych gości niespodziankę. Był nią spektakl „Znak Krzyża”- wyreżyserowany przez Panią Elżbietę Jeziorowską. Nazwano go jako „Testament ks. Krzysztofa” , ponieważ obsadę aktorską, wspólnie z panią Elą, ustalał jeszcze ks. Krzysztof. Ks. Krzysztof był już wtedy bardzo chory, a Pani Ela odwiedziła go w szpitalu.

 

W tym wyjątkowym dniu, gościliśmy Rycerzy Niepokalanej z Częstochowy z ks. D. Krzyszkowskim, z Kłomnic, Myszkowa, Kamińska z proboszczem ks. kan. M. Wach, z Radomska, z Łaz (rodzinnej miejscowości zmarłego proboszcza). Odwiedził nas również jeden przedstawiciel Seminarium Duchownego, kleryk P. Caban. Na spektakl dojechał też proboszcz parafii św. Maksymiliana z Częstochowy, ks. Prałat G. Maciejewski. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób.

Przy grobie była modlitwa, kwiaty i znicze, a następnie Droga Krzyżowa na Kalwarii, którą poprowadził proboszcz z Kamińska. Przed Mszą św. odbył się spektakl „Znak Krzyża”. Myślę, że wszystkim się spodobał. Był wzruszający i nie jedna Rycerka ocierała łzy, a po gromkich oklaskach, ks. prałat G. Maciejewski pogratulował występu i zaprosił naszych aktorów do swojej parafii św. Maksymiliana do Częstochowy na występ.

O godz. 17.00 rozpoczęła się Msza św. w dwóch intencjach: pierwsza, w intencji ks. Krzysztofa, którą zamówiło Rycerstwo Niepokalanej z Parafii św. Karola Boromeusza z Wrocławia (gościli oni w Wąsoszu 03.05.18 r.) w drodze powrotnej z Jasnej Góry, a druga - za nasze Koła Różańcowe, gdyż była to pierwsza sobota miesiąca. Do Sanktuarium uroczyście wkroczyły poczty sztandarowe i chór rozpoczął śpiew na wejście - hymn rycerstwa.

Eucharystii przewodniczył Asystent Kościelny Rycerstwa Niepokalanej ks. Wojciech Radoliński, w koncelebrze z ks. D. Krzyszkowskim i ks. kan. M. Wach. Po odprawionej Eucharystii odbyło nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła.

Na koniec proboszcz T. Gil zaprosił zebranych do ucałowania Relikwii św. Felicyty i Perpetuły, które znajdują się w naszym Sanktuarium za ołtarzem, a także zachęcił do wejścia po schodkach do komnat Matki Bożej Wąsoskiej. Wyjątkowymi gośćmi byli rodzice ks. Krzysztofa oraz jego brat z żoną i synem.

Po uczcie duchowej, ks. Tomasz Gil z radością zaprosił wszystkich na poczęstunek, który odbył się na salce obok plebanii. Nasze parafianki upiekły ciasto z dużą ilością „M”- jak mawiał ks. Krzysztof. Rozmów nie było końca i gorących uścisków. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcia. Spotykamy się tu wszyscy za rok zgodnie wszyscy oświadczyli.

Grób ks. Krzysztofa nas łączy, a pamięć o nim jest ciągle żywa.

Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne
Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW
tel. 504 312 302 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii)
parafia@kalwaria-wasosz.pl