• 006.jpg
  • 005.jpg
  • 001.jpg
  • 004.jpg
  • 003.jpg
  • 002.jpg

 Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne

Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW

tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii),
parafia@kalwaria-wasosz.pl 
NIP 574 179 55 44, REGON 040046850, Numer konta 72 8259 0004 2001 0000 1270 0001
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej.

I Ty możesz włączyć się we wszelkie prace związane z naszym Sanktuarium! Więcej informacji: Aktualności

Drodzy Rycerze Niepokalanej Archidiecezji Częstochowskiej!

 

W dniu 17 lutego 2023 r odbyło się IV Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Archidiecezji Częstochowskiej wraz z przedstawicielami Kół MI. W zebraniu uczestniczyły Wspólnoty MI: z Częstochowy, Myszkowa, Wąsosza i Zawiercia oraz Asystent Kościelny MI Archidiecezji Częstochowskiej Ks. Wojciech Radoliński. Gościem była Ekonom Narodowy MI w Polsce Barbara Pietrzykowska.

 

IV Posiedzenie Zarządu Regionalnego MI odbyło się w salce przy Parafii św. Maksymiliana w Częstochowie i rozpoczęło się modlitwą różańcową w intencji Rycerstwa Niepokalanej naszej Archidiecezji i naszej Ojczyzny.

Po modlitwie o godz. 10:45 Prezes Zarządu MI Jadwiga Cerzniewska powitała przybyłych członków Zarządu i rozpoczęliśmy obrady wg przesłanego wcześniej programu.

1. Ustalenie przebiegu spotkania modlitewnego Dróżki Matki Bożej Bolesnej - 16 czerwca – w Radomsku

2. Omówienie szczegółowe Zjazdu MI w Wąsoszu

3. Ustalenie terminów Zgromadzeń MI w poszczególnych parafiach

4. Media. Informacje o działalności MI — wyznaczenie w każdej Parafii osoby odpowiedzialnej za media, która będzie dostarczać informacji.

5. Dni skupienia dla MI 27-28 września?

6. Rozpatrzenie wniosków

 

Rozpoczęliśmy od pt. 3. Prezes wyjaśniła, że w tych Wspólnotach, w których nie odbyły się jeszcze wybory Zarządu MI, Prezesi mają trzy miesiące na zwołanie Zgromadzenia i wyboru nowego zarządu lub przeprowadzenie głosowania nad rozwiązaniem Zarządu MI i przekształcenie Wspólnoty w Koło MI. Ks. Wojciech Radoliński zabrał głos i wygłosił swoją teorię, że organizowanie się w struktury zabija duchowość i że najlepiej gdyby były same koła. Dyskutowaliśmy na ten temat.

Następną sprawą było spotkanie modlitewne w Radomsku 16 czerwca w godz. 15.00 - 19.00. Rozpoczęcie Koronką do Miłosierdzia Bożego, zwiedzanie klasztoru, 17.00 Dróżki Matki Bolesnej i 18.00 Msza św.

Przeszliśmy do pt. 2 o Zjeździe w Wąsoszu 25 maja w 10 rocznicę śmierci śp. ks. Krzysztofa. Omawialiśmy szczegóły. Zastanawialiśmy się, czy umieścić w Programie obchodów Drogę Krzyżową, czy Dróżki Maryi. Większość była za Dróżkami, tym bardziej że będzie to w maju — miesiącu Maryi, i że to Sanktuarium Pasyjno -Maryjne. Stwierdziliśmy, że konieczne jest spotkanie Ks. Wojciecha i Ks. Proboszcza z Wąsosza oraz wizyta w Niepokalanowie w sobotę i spotkanie z O. Ryszardem Żuberem.

Trzeba przygotować listę kapłanów, do których prześle się indywidualnie zaproszenia. Pozostałe zaproszenia do wspólnot MI przesłane mogłyby być przez Niepokalanów wraz z życzeniami świątecznymi.

Każda Wspólnota MI, ma wyznaczyć osobę odpowiedzialną za media, która będzie przekazywała Księdzu Wojciechowi zdjęcia z opisem uroczystości do umieszczenia na stronie Rycerstwa Niepokalanej Archidiecezji Częstochowskiej.

 

Zastanawialiśmy się też nad dniami skupienia w Olsztynie koło Częstochowy 27-28 września.

 

Ostatnim punktem obrad było rozpatrzenie zgłoszonego wniosku Prezes Jadwigi Cerzniewskiej, aby zorganizować rycerskie Jerycho Różańcowe, w czasie którego będziemy wynagradzać Panu Bogu za nasze grzechy i grzechy całego narodu oraz wypraszać łaskę dla naszej Ojczyzny, pokój i pojednanie między Polakami.

Jerycho Różańcowe to nieprzerwane czuwanie wierzących przed Najświętszym Sakramentem przez 7 kolejnych dni i nocy. W trakcie są odprawiane Msze św., co godzinę jest odmawiana jedna część różańca, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jeśli 7 wspólnot MI zorganizowałoby u siebie taką Dobę Eucharystyczną w kolejnych siedem dni to mogłoby się udać.

Po wspólnym zdjęciu i błogosławieństwie spotkanie zakończono.

 

STOWARZYSZENIE
Rycerstwo Niepokalanej”
Archidiecezji Częstochowskiej
Jadwiga Cerzniewska
PREZES REGIONALNY

Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne
Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW
tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii)
parafia@kalwaria-wasosz.pl