• 006.jpg
  • 001.jpg
  • 003.jpg
  • 005.jpg
  • 004.jpg
  • 002.jpg

 Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne

Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW

tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii),
parafia@kalwaria-wasosz.pl 
NIP 574 179 55 44, REGON 040046850, Numer konta 72 8259 0004 2001 0000 1270 0001
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej.

I Ty możesz włączyć się we wszelkie prace związane z naszym Sanktuarium! Więcej informacji: Aktualności

Spotkanie Modlitewne Rycerstwa Niepokalanej Archidiecezji Częstochowskiej

przy grobie Ks. Krzysztofa Jeziorowskiego w dziewiątą rocznicę jego śmierci, 27.05.2023 r.

 

Jak co roku, w kolejną rocznice śmierci ks. K. Jeziorowskiego, spotyka się tu Rycerstwo Niepokalanej naszej Archidiecezji. W wyjątkowym dla nas dniu, gościliśmy delegacje MI z Częstochowy z Parafii św. Maksymiliana Mari Kolbego z ks. Tadeuszem Królem + sztandar, z Parafii św. Jana Kantego z ks. Wojciechem Radolińskim, z Parafii pw. św. Piotra i Pawła z Kamińska + sztandar, z Radomska – Klasztor Franciszkanów z o. Krystianem Żmudą + sztandar, z Parafii św. Marcina z Kłomnic, z Parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary z Bełchatowa + sztandar, z Parafii Wszystkich Świętych Bełchatów Grocholice + sztandar, z Parafii św. Piotra i Pawła z Zawiercia z ks. Mateuszem Golisem.

 

Gościem specjalnym był Prezes Zarządu MI o. Ryszard Żuber z Niepokalanowa, w uroczystej Mszy św. w intencji śp. Ks. Krzysztofa uczestniczył ks. dr. hab. Sławomir Zabraniak nasz rodak. Spotkanie to liczyło około 100 osób.

Była modlitwa przy grobie, palenie zniczy, chwila zadumy i Koronka do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa, którą poprowadził ks. Tadeusz Król, wikary z Parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego z Częstochowy. Na starym cmentarzu przy pomniku powstańców styczniowych zrobiliśmy wspólne zdjęcie. O godz. 17.00 rozpoczęła się Msza św. w intencji ks. Krzysztofa i zmarłych rycerzy. Na wejście zabrzmiał hymn Rycerstwa Niepokalanej.

Eucharystii przewodniczył Asystent Kościelny Rycerstwa Niepokalanej ks. Wojciech Radoliński, w koncelebrze z ks. S. Zabraniakiem, ks. T. Królem, M. Golisem, o. K. Żmudą naszym proboszczem, ks. S. Wiatrowskim i gościem specjalnym o. R. Żuberem, który wygłosił homilię. Na początku Mszy św. ks. Seweryn Wiatrowski wszystkich serdecznie powitał i zachęcił do wspólnej modlitwy, a po Eucharystii zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek, który odbył się na salce obok kaplicy przedpogrzebowej. Nasze parafianki jak zwykle upiekły ciasto z dużą ilością „M”- jak mówił ks. Krzysztof. Rozmów i wspomnień nie było końca, były też osoby, które pierwszy raz modliły się w naszym Sanktuarium i na Kalwarii.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok na 10 już rocznicę śmierci naszego Asystenta MI śp. ks. K. Jeziorowskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne
Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW
tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii)
parafia@kalwaria-wasosz.pl