• 001.jpg
  • 003.jpg
  • 006.jpg
  • 002.jpg
  • 004.jpg
  • 005.jpg

 Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne

Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW

tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii),
parafia@kalwaria-wasosz.pl 
NIP 574 179 55 44, REGON 040046850, Numer konta 72 8259 0004 2001 0000 1270 0001
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej.

I Ty możesz włączyć się we wszelkie prace związane z naszym Sanktuarium! Więcej informacji: Aktualności

Drodzy Rycerze Niepokalanej Archidiecezji Częstochowskiej!

 

W dniu 17 lutego 2023 r odbyło się IV Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Archidiecezji Częstochowskiej wraz z przedstawicielami Kół MI. W zebraniu uczestniczyły Wspólnoty MI: z Częstochowy, Myszkowa, Wąsosza i Zawiercia oraz Asystent Kościelny MI Archidiecezji Częstochowskiej Ks. Wojciech Radoliński. Gościem była Ekonom Narodowy MI w Polsce Barbara Pietrzykowska.

Posiedzenie Zarządu MI w Parafii Św. Jana Kantego w Częstochowie rozpoczęło się o godz. 10.00 modlitwą różańcową w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Modlitwę tę poprowadziła rycerka z Kamińska Irena Tkacz. Po wspólnej modlitwie przeszliśmy na plebanię, gdzie wszystkich zebranych powitała prezes Zarządu MI Jadwiga Cerzniewska.

Z naszej parafii uczestniczyły rycerki: Dorota Dybalska i Alicja Kopica.

Po oficjalnym powitaniu przeszliśmy do programu obrad zaplanowanych na IV Posiedzenie Zarządu MI i został omówiony plan działania stowarzyszenia MI na rok 2024 r. Rozpoczęła się dyskusja nad wyjazdami i uroczystościami, które są zaplanowane, najwięcej czasu poświęcono na planowane Dni Skupienia MI, które mają się odbyć 25.05.2024 r., w 10 rocznicę śmierci ks. Krzysztofa Jeziorowskiego w Wąsoszu, no i oczywiście jak ożywić i rozwijać MI.

Po wspólnych roz mowach i pokrzepieniu ciała pysznymi słodkościami ks. Wojciech Radoliński udzielił nam błogosławieństwa i przeszliśmy do kościoła, gdzie przy ołtarzu zrobiliśmy wspólne zdjęcie, następnie udaliśmy się w drogę powrotną.

Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej

Niepokalanów, 29 lipca 2023 r.

„Z Maryją wierzymy w Kościół Chrystusowy”

Do Niepokalanowa z naszej parafii pojechało osiem osób. Dołączyliśmy do Rycerek z Częstochowy. Z Wąsosza wyjechaliśmy około godz. 7.30. Wcześniej nawiedziliśmy grób i zapaliliśmy znicz imieninowy na grobie śp. ks. Krzysztofa Jeziorowskiego i odmówiliśmy wspólnie modlitwę za zmarłych, którą poprowadził w tym roku wikary ks. Adrian Fertacz z Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego z Częstochowy.

Na miejsce dotarliśmy na godz. 10.30 trwały już przygotowania do Mszy Św., ustawiały się poczty sztandarowe. Większość osób udała się do kaplicy wieczystej adoracji, by tam pokłonić się MB i zostawić swoje, podziękowania, troski i problemy. Wśród nas były osoby, które pierwszy raz nawiedziły Niepokalanów.

Dziękczynienie Bogu przez ręce Maryi za 45 lata pontyfikatu św. Jana Pawła II,

w 106 rocznicę powstania Rycerstwa Niepokalanej i w 52 rocznicę beatyfikacji św. Maksymiliana.

Spotkanie modlitewne Rycerstwa Niepokalanej na Jasnej Górze, 22.10.2023 r.

 

W tym roku udział we wspólnej modlitwie MI u tronu NMP wzięło udział dwadzieścia sześć osób z naszej parafii. Modlitwa rozpoczęła się różańcem św. o godz. 16.15 w Kaplicy Cudownego Obrazu. Rozważania poprowadził Asystent Rycerstwa Niepokalanej Archidiecezji Częstochowskiej ks. Wojciech Radoliński.

O godz. 17.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił również ks. Wojciech Radoliński, obecny był również ks. Mateusz Golis z Zawiercia, o. Arkadiusz Bąk z Harmęży i dwóch innych kapłanów. Po Eucharystii około godz. 18.00 udaliśmy się do Kaplicy Różańcowej, gdzie odbyło się krótkie spotkanie modlitewne poświęcone św. Maksymilianowi i Janowi Pawłowi II, które przygotowała wspólnota z Zawiercia. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Po skończonej modlitwie około godz. 19.00 udaliśmy się na parking, gdzie czekał na nas kierowca busa. W drodze powrotnej zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, do Wąsosza wróciliśmy około godz. 20.00.

W dniu 27.06.2023 r., we wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, do naszego Sanktuarium przybyli gości z Rycerstwa Niepokalanej z Kłomnic, prezes MI pani Jadwiga Żurawska i Alfreda Gonera z synem. Goście uczestniczyli w naszym ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu rycerskim. Pani Alfreda przyjechała podziękować MB Wąsoskiej za uzdrowienie, podziękowała też naszemu proboszczowi i zamówiła Mszę św., złożyła też stosowne oświadczenie. Pani J. Żurawska opowiedziała nam jak ks. Krzysztof zakładał rycerstwo w Kłomnicach. Było bardzo miło się spotkać i powspominać, zmarłego proboszcza.

Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne
Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW
tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii)
parafia@kalwaria-wasosz.pl