• 003.jpg
  • 001.jpg
  • 006.jpg
  • 004.jpg
  • 002.jpg
  • 005.jpg

 Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne

Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW

tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii),
parafia@kalwaria-wasosz.pl 
NIP 574 179 55 44, REGON 040046850, Numer konta 72 8259 0004 2001 0000 1270 0001
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej.

I Ty możesz włączyć się we wszelkie prace związane z naszym Sanktuarium! Więcej informacji: Aktualności

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Wielebny Księże Proboszczu!

Wąsoscy parafianie, od kilku dni, przeżywają wielki smutek, ból i rozpaczanie z powodu nieoczekiwanej decyzji władz kościelnych o zmianie proboszcza. Bardzo trudno zrozumieć takie postępowanie. Ale skoro Ty Księże Proboszczu przyjmujesz tę decyzję ze spokojem i pokorą w duchu posłuszeństwa, my robimy to samo, mimo że z oczu naszych płyną łzy.

Byłeś z nami pięć lat, za które dzisiaj pragniemy, z głębi naszych wdzięcznych serc, najserdeczniej Ci podziękować. Byłeś naszą dumą i radością Księże Tomaszu. Za szybko minął ten czas, kiedy zostawiłeś ślady swoich stóp, kolan i serca na wąsoskiej ziemi. Ty poznawałeś nas, a my Ciebie. Ty miałeś świetne pomysły, plany i marzenia, a my pracą, ofiarą, pomocą i modlitwą wspieraliśmy Cię każdego dnia. Dzisiaj nie będziemy szczegółowo wspominać wszystkich dzieł i inicjatyw, które udało Ci się zrealizować. One są widoczne na każdym kroku. Pamiętać i mówić będziemy o nich zawsze i wszędzie. Na trwałe, na wieczność zapisane są w dziejach naszej małej ojczyzny, w sercach ludzi, którzy będą przekazywać je przyszłym pokoleniom. Pamiętać będziemy bardzo mądre, sercem mówiące kazania, niedzielne sakramenty, spokój i życzliwość. I przepiękny śpiew, którego nas uczyłeś, którym służyłeś Bogu i ludziom.

Drogi Księże Proboszczu! Mówić o Tobie można bez końca. Ale nieubłagany czas każe nam zakończyć słowami życzeń i pamięci. Dzisiaj każdy parafianin chociaż symbolicznie uściskać Twoje spracowane dłonie, zapewnić Cię o wdzięcznej pamięci i modlitwie. Prosimy Cię – Ty także nie zapomnij o nas, odwiedzaj Wąsosz, gdzie króluje Matka Boska Pocieszenia wraz ze swym Synem. Zapomnij o troskach i kłopotach, pamiętaj tylko radosne i szczęśliwe chwile wspólnie z nami przeżyte.

Niech Ci błogosławi Pan zawsze i wszędzie!
Niech Jezus Najwyższy Kapłan będzie Ci drogowskazem, mocą i siłą!
Niech Niepokalana otacza Cię płaszczem macierzyńskiej opieki! Szczęść Ci Boże kochany Księże Proboszczu!

Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne
Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW
tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii)
parafia@kalwaria-wasosz.pl