• 006.jpg
  • 005.jpg
  • 004.jpg
  • 002.jpg
  • 001.jpg
  • 003.jpg

Relikwie

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne

Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW

tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii),
parafia@kalwaria-wasosz.pl 
NIP 574 179 55 44, REGON 040046850, Numer konta 72 8259 0004 2001 0000 1270 0001
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej. W soboty w godz. 800 - 900.

I Ty możesz włączyć się we wszelkie prace związane z naszym Sanktuarium! Więcej informacji: Aktualności

Przemówienie Dziekana Dekanatu Pajęczańskiego, ks. kan, Bogdana Ignasiaka

Osiemnaście lat w kapłaństwie, sześć lat w naszym dekanacie i w tej wspólnocie jako proboszcz służył Ksiądz Krzysztof. Wczoraj w mowie pożegnalnej ks. Proboszcz rodzinnej parafii w Łazach, ks. kanonik Leonard Zagórski, obecny wśród nas, powiedział, że w momencie święceń kapłańskich Łazy straciły dobrego parafianina, a w momencie jego śmierci – diecezja straciła świętego kapłana. Nie boję się dzisiaj powtórzyć słów, świętego i radosnego. Księże Krzysiu, kochany nasz bracie, przybywałeś do naszych wspólnot dekanatu, do naszych parafii. Ilekroć zasiadałeś za stołem zadawałem sobie pytanie czy oparcie krzesła, na którym siadasz wytrzyma twój śmiech, bo był to jedyny śmiech w diecezji. Śmiech, którym rozweselał wszystkich. To było święte kapłaństwo, ale też i radosne kapłaństwo.

Księże Krzysiu, w imieniu kapłanów naszego dekanatu i wszystkich w diecezji naszej częstochowskiej, kaliskiej, sosnowieckiej, braci kapłanów zakonnych, sióstr zakonnych dziękuję Ci za to radosne kapłaństwo. Myślę, że teraz dobrze byłoby powiedzieć: rozweselaj dalej tym śmiechem zastępy aniołów i świętych.

Księże Arcybiskupie dziękuję za przewodnictwo w dzisiejszej żałobnej uroczystości. Chcę jednocześnie przeprosić wszystkich, którzy są na zewnątrz, dlaczego nie zmieścili się w kościele, bo prawie cały kościół we wnętrzu wypełniają kapłani, ponad dwustu, to jest znak niezwykłej czci i szacunku dla księdza Krzysia. My swoją obecnością podkreślamy jak ceniliśmy sobie jego osobę i jego kapłaństwo. Wszystkim kapłanom według dystynkcji i urzędu składam serdeczne podziękowanie za tę obecność na tej liturgii Mszy świętej, za udział w tym pogrzebie. Nie ogarnione rzesze wiernych żegnają Księdza Krzysia. Dziękuję rodzinie, przede wszystkim, za dar księdza Krzysia dla tej wspólnoty, za to że zgodzili się na to by było pochowany wśród swoich parafian. To dla nich wielkie szczęście, że będą mogli nawiedzać jego grób i modlić się obok księdza Zygmunta Pilarczyka i księdza Wincentego Spirry, którego doczesne szczątki ostatnio sprowadził. Dzięki temu jesteśmy w ten sposób zjednoczeni z wiernymi. Dziękuję wszystkim delegacjom, których nie jestem w stanie wymienić. Niepokalanów i jeszcze inne zakątki Polski, które dzisiaj zaakcentowały swoją obecnością wielką miłość dla księdza Krzysia i szacunek dla jego kapłaństwa.

Dziękuję Ci księże Krzysiu, bracie nasz kochany, za twoje kapłaństwo i swoją obecność w naszej wspólnocie.

 

Z Wąsoskiego Zakątka, 6-7/2014

Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne
Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW
tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii)
parafia@kalwaria-wasosz.pl