• 001.jpg
  • 002.jpg
  • 004.jpg
  • 003.jpg
  • 005.jpg
  • 006.jpg

 Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne

Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW

tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii),
parafia@kalwaria-wasosz.pl 
NIP 574 179 55 44, REGON 040046850, Numer konta 72 8259 0004 2001 0000 1270 0001
Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy świętej.

I Ty możesz włączyć się we wszelkie prace związane z naszym Sanktuarium! Więcej informacji: Aktualności

W dn. 28.01.2024 r. odbyło się spotkanie modlitewne Adoratorek Krwi Chrystusa na salce w Parafii p/w św. Józefa Robotnika w Popowie. Na spotkanie przybyły delegacje z Działoszyna i Wąsosza Górnego, no i oczywiście miejscowa z Popowa.

Rozpoczęliśmy odśpiewaniem kolędy, a później zabrała głos siostra Krystyna Kusak. Przedstawiła nam plany stowarzyszenia na nowy rok 2024, rozdała pomoce do ich realizacji. Nadmieniła, że rozpoczynamy Dziękczynną Nowennę przed Jubileuszem Odkupienia Roku 2033. Plany nowenny są następujące, aby co roku pielgrzymować duchowo lub bezpośrednio do miejsc obecności Relikwii Krwi Chrystusa, oraz miejsc szczególnego kultu duchowości Krwi Chrystusa. W 2024 roku będzie to pielgrzymka do Mantui – włoskiego miasta, gdzie od prawie 2 tysięcy lat są obecne Relikwie w postaci Ziemi Przesiąkniętej Krwią Chrystusa i jeszcze do wielu atrakcyjnych miast włoskich.

Na spotkanie przyszedł też proboszcz ks. Grzegorz Stanula, który serdecznie wszystkich przywitał. Ubogaciliśmy się duchowo, ale było też coś dla ciała, parafianki z Popowa poczęstowały nas pysznym ciastem, kawą i herbatą. Po skończonym spotkaniu udaliśmy się do kościoła na Koronkę do Krwi Chrystusa, którą poprowadziły koleżanki z Popowa i na Mszę Świętą, której przewodniczył o. Felicjan.

 

W dniu 17.03.2023 r. odbyła się na naszej Kalwarii Droga Krzyżowa pod przewodnictwem bp Andrzeja Przybylskiego, na którą też przybyła Siostra Krystyna Kusak, Adoratorka Krwi Chrystusa z Częstochowy. Po wspólnej modlitwie na Kalwarii uczestniczyliśmy we Mszy Św. w naszym Sanktuarium, Eucharystii przewodniczył ks. Seweryn Wiatrowski. Po Mszy Św. modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Po uczcie duchowej spotkaliśmy się na plebanii było coś dla ciała: kawa, herbata i ciastko, tak podsumowaliśmy rocznicę powstania w naszej parafii Stowarzyszenia Adoratorek Krwi Chrystusa.

Lista członków nowo powstałej wspólnoty w naszej parafii Adoratorki Krwi Chrystusa, którą w dniu 27.03.2022 r. powołała siostra Krystyna Kusak

1. Alfreda Wrześniak 

2. Zenobiusz Wrześniak

3. Janina Kucharczyk

4. Barbara Szymocha

5. Marianna Klimaszewska 

W dn. 29.01.2023 r. odbyło się spotkanie modlitewne Adoratorek Krwi Chrystusa na salce w Parafii p/w św. Józefa Robotnika w Popowie. Na spotkanie przybyły delegacje z Działoszyna i Wąsosza Górnego, no i oczywiście miejscowa z Popowa. Rozpoczęliśmy odśpiewaniem kolędy, a później zabrała głos siostra Krystyna Kusak. Przedstawiła nam plany stowarzyszenia na nowy rok 2023, rozdała pomoce do ich realizacji i przybliżyła nam życiorys św. Marii de Matias. Na spotkanie przyszedł też proboszcz ks. Grzegorz Stanula, który serdecznie wszystkich przywitał, opowiedział nam krótko o parafii i o remontowanej kaplicy Matki Bożej.

Siostra Krystyna złożyła mu w imieniu wszystkich życzenia urodzinowe i zaśpiewaliśmy serdecznie Życzymy, życzymy… Ubogaciliśmy się duchowo, ale było też coś dla ciała, parafianki z Popowa poczęstowały nas pysznym tortem, kawą i herbatą. Po zakończonym spotkaniu udaliśmy się do kościoła na Koronkę do Krwi Chrystusa, którą poprowadziły koleżanki z Popowa i na Mszę św.

Parafia św. Andrzeja Ap. - Sanktuarium Pasyjne i Maryjne
Rynek 2, Wąsosz Górny, 42-110 POPÓW
tel. 691 865 879 (Uprasza się, aby dzwonić wyłącznie w sprawach posługi duszpasterskiej i kancelarii)
parafia@kalwaria-wasosz.pl